Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Edukacja

Edukacja muzyczna jest jednym z najważniejszych filarów działalności Filharmonii Krakowskiej, jest także jednym z najistotniejszych elementów jej misji. Misja ta, wpisana w statut instytucji, jest realizowana poprzez tworzenie warunków dla edukacji kulturalnej, wychowania poprzez sztukę, a zwłaszcza przygotowania dzieci i młodzieży do roli świadomych i wrażliwych odbiorców oraz przyszłych współtwórców dziedzictwa kulturowego.

Edukacja muzyczna naszej instytucji jest skierowana również w stronę odbiorcy senioralnego i osób ze szczególnymi potrzebami, chcących poszerzyć swoją wiedzę o muzyce i spędzić czas w atmosferze terapeutycznych dźwięków.

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie od początku swojej działalności artystycznej prowadzi liczne cykle edukacyjne oraz organizuje koncerty i warsztaty mające na celu przybliżanie świata muzyki poważnej nawet najmłodszym melomanom, a także budowanie w nich świadomości odbioru sztuki i wrażliwości na otaczające ich piękno i drugiego człowieka.

W swej niemal 80-letniej tradycji nasza Instytucja stworzyła wiele wartościowych, często wieloletnich programów edukacyjnych skierowanych do odbiorcy w każdym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:


Nutka DaNutka (dla dzieci 3-6 lat z opiekunami)

Przygody w Muzogrodzie (dla dzieci 4-10 lat) 


Bajki Muzyką Pisane – Fredro Dzieciom
(dla dzieci 5-12 lat)


Musica Ars Amanda – Muzyczne Rondo
(dla młodzieży i dorosłych) 


Audycje Muzyczne
(dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych)


Wizyta w Filharmonii
(dla zorganizowanych grup szkolnych) 


Muzykoterapia
(dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami oraz seniorów) 


Zapora – Nigdy się nie poddam
(dla zorganizowanych grup szkolnych) 


Hans Krása – Opera dziecięca "Brundibár"


Ponadto w ramach działań edukacyjnych organizujemy:


Festiwal Chórów Chłopięcych i Dziewczęcych 


Szkoła Letnia Filharmonii Dostępność

Jedną z misji Działu Edukacji Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie jest zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych wykluczeniem z udziału w kulturze. Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie jest miejscem przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto we wszystkich wydarzeniach edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy.


Galeria
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie