Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Szkoła Letnia Filharmonii

W okresie wakacyjnym w siedzibie Filharmonii organizowane się warsztaty orkiestrowe dla uzdolnionej młodzieży ze szkół muzycznych I i II stopnia oraz studentów studiów licencjackich, które prowadzą dyrygenci i muzycy Filharmonii. Warsztaty orkiestrowe zwieńczone są koncertem finałowym, podczas którego młodzież prezentuje szerokie spektrum światowej literatury muzycznej.


Projekt Letniej Szkoły Filharmonii to zadanie opierające się na idei wsparcia tradycyjnej edukacji artystycznej, ukierunkowane na młodzież specjalnie uzdolnioną, chcącą poszerzyć swoje horyzonty artystyczne, umiejętności gry na instrumencie – przede wszystkim – poprzez nabycie umiejętności gry zespołowej, zarówno w obszarze kameralistyki jaki i formacji orkiestrowych.

Poza muzycznym aspektem warsztatów młodzież ma okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalistów innych dziedzin m.in.: w zakresie psychologii i treningu mentalnego, analizy rynku pracy, ekologii i wielu innych.


Olbrzymia ilość zgłoszeń oraz wysoki poziom artystyczny uczestników świadczą nie tylko o zainteresowaniu programem, ale o wyraźnej potrzebie samodoskonalenia wśród młodych adeptów sztuki muzycznej. Dwie ostatnie edycje Szkoły Letniej zyskały dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA
FILTRUJ