Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
13 08-2023
godz. 18:00
Miejsce Amfiteatr w Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie
Rodzaj koncertu Koncerty Specjalne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: Bilet normalny: 50,00 zł Bilet ulgowy: 40,00 zł
Przewijaj wydarzenia
Widowisko „Lato z Kiepurą” - WYGIEŁZÓW
13-08-2023 godz. 18:00 Amfiteatr w Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie
CENA BILETÓW: Bilet normalny: 50,00 zł Bilet ulgowy: 40,00 zł

Wykonawcy:

MIEJSCA NIENUMEROWANE


Orkiestra Filharmonii Krakowskiej

Sławomir Chrzanowski – dyrygent

Iwona Socha – sopran (Marta Eggerth)

Adam Sobierajski – tenor (Jan Kiepura)

Anna Sokołowska-Alabrudzińska – wokal (Hanna Ordonówna)

Jacek Wójcicki – gość specjalny

Łukasz Lech – scenariusz, reżyseria i narracja


Repertuar:

Ninon

muzyka: Bronislaw Kaper, Walter Jurmann

słowa: Ernst Marischka, Fritz Rotter, Michał Halicz


Kiedy cygańska dusza gra

Op. Perła z Tokaju, muzyka: Fred Raymond


Pokochaj mnie

muzyka: Robert Stolz, słowa: Emanuel Schlechter


Kto me usta całuje

Op. Giuditta

muzyka: Franciszek Lehár

słowa: Paul Knepler, Béla Jenbach


W małym kinie

muzyka: Władysław Szpilman

słowa: Ludwik Starski


Umówiłem się z nią na dziewiątą

muzyka: Henryk Wars

słowa: Emanuel Schlechter


Chcę wygrać i już

muzyka: Włodzimierz Korcz

słowa: Ryszard Groński


Na pierwszy znak

muzyka: Henryk Wars

słowa: Julian Tuwim


Przetańczyć całą noc

Musical My Fair Lady

muzyka: Frederick Loewe

słowa: Alan Jay Lerner


Manuela (Droga Marto)

muzyka: Robert Stolz

słowa: Marcelina Halicz


Aria o Polkach

Op. Student-Żebrak

muzyka: Karol Millöcker

słowa: Adolf Kitschmann


Wiązanka dwudziestolecia

muzyka i muzyka: różni autorzy


Sex appeal

muzyka: Henryk Wars

słowa: Emanuel Schlechter


Funiculì, funiculà

muzyka: Luigi Denza

słowa: Peppino Turco


Całuję Twoją dłoń, Madame

muzyka: Ralph Erwin

słowa: Fritz Rotter, Andrzej Włast


Zimny drań

muzyka: Henryk Wars

słowa: Jerzy Nel, Ludwik Starski


Wiedeń – miasto moich marzeń

muzyka: Rudolf Sieczyński

słowa: Henryk Zbierzchowski


Lekko, zwiewnie

Op. Hrabina Marica

muzyka: Emmerich Kalman

słowa: Andrzej Włast


Piosenka dla Jana Kiepury

muzyka: Krzesimir Dębski

słowa: Jacek Cygan


Brunetki, blondynki

muzyka: Robert Stolz

słowa: Michał Halicz


W rytm walczyka

Op. Księżniczka czardasza

muzyka: Emmerich Kálmán


Bilety będzie można nabyć także na godzinę przed koncertem przy stanowisku kasowym.



Iwona SOCHA – swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych.

W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma dyrygentami: Bassemem Akikim, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Jackiem Bonieckim, Łukaszem Borowiczem, Kai Bumannem, Massimiliano Caldim, Gabrielem Chmurą, Jakubem Chrenowiczem, Sławomirem Chrzanowskim, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Figasem, Janem Wincentym Hawelem, Jari Hämäläinenem, Jackiem Kaspszykiem, Kazimierzem Kordem, Jerzym Koskiem, Tadeuszem Kozłowskim, Jerzym Maksymiukiem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Jiřím Petrdlíkiem, Vladimirem Ponkinem, Pawłem Przytockim, Jerzym Salwarowskim, Rubenem Silvą, Andrzejem Straszyńskim, Piotrem Sułkowskim, Tomaszem Tokarczykiem, Piotrem Wajrakiem, Józefem Wiłkomirskim, Tadeuszem Wojciechowskim, Jewgienijem Volynskim oraz wybitnymi reżyserami, m.in.: Laco Adamikiem, Henrykiem Baranowskim, Giorgio Madia, Marią Meszaros, Włodzimierzem Nurkowskim, Wiesławem Ochmanem, Mariuszem Trelińskim, Waldemarem Zawodzińskim, Michałem Znanieckim.

W maju 2005 roku, będąc studentką roku dyplomowego, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej, śpiewając partię Małgorzaty w Fauście Charlesa Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy obchodów 60-lecia Opery Śląskiej), z gościnnym udziałem Maestro Bogdana Paprockiego.

W swoim repertuarze posiada liczne partie oratoryjne, operowe, operetkowe, a także utwory liryki wokalnej. Koncertuje w kraju i za granicą: w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Słowacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dokonała także nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz Firmy Fonograficznej DUX.

Uczestniczyła w wielu Mistrzowskich Kursach Wokalnych, m.in.: Izabeli Kłosińskiej, Ingrid Kremling, Adama Kruszewskiego, Petera Mury, Jadwigi Romańskiej, Jolanty Żmurko oraz Teresy Żylis-Gara. W marcu 2016 roku rozpoczęła w Wiedniu indywidualną współpracę wokalną z Ileaną Cotrubas.

Regularnie występuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi w kraju, w tym z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, Sinfonią Iuventus. Współpracuje z wiodącymi ośrodkami operowymi i operetkowymi: Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu, a także Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka w Warszawie.

Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in.: VII Międzynarodowym Festiwalu Operete Kauno Pilyje (Litwa), Festiwalu Saint Maxime la Sainte Baume (Francja), Festiwalu Operowym w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Gliwicach, Festiwalu „Viva il canto” w Cieszynie, 52. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Festiwalu Bravo Maestro w Kąśnej-Dolnej, 18 Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. K. Jamroz w Busku-Zdroju, X Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Znanej i Nieznanej w Sosnowcu, Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Festiwalu Oratoryjnym Musica Sacromontana, a także w prestiżowych Koncertach na Wawelu, w ramach Letniego Festiwalu Operowego Opery Krakowskiej.

W 2013 roku zdobyła prestiżowy laur dla Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. W kwietniu 2016 roku otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z mszą Józefa Zeidlera Missa Pastorita, zrealizowaną z udziałem orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego. Fot. Ewa Miketa.


Adam SOBIERAJSKI – tenor. Solista Opery Krakowskiej oraz Opery Śląskiej w Bytomiu. Jest laureatem IV (2006 r.) i II (2008 r.) nagrody na Konkursie Operetkowym im. I. Borowickiej w Krakowie. W 2008 r. zdobył wyróżnienie i 4 nagrody specjalne (w tym dla Najlepszego Tenora) na Międzynarodowym Konkursie Operowym im. A. Didura w Bytomiu. Jest również zdobywcą III nagrody na I Europejskim Konkursie Tenorów w Sosnowcu (2009 r.). W 2014 r. występował w muzycznym programie TVP2 SuperSTARcie reprezentując kategorię Opera. Gościnnie współpracuje z Operą Wrocławską, Operą Nova w Bydgoszczy, Opera i Filharmonia w Białymstoku, Teatrem Wielkim w Łodzi.

Prowadzi bogatą działalność koncertową występując w takich miejscach jak NOSPR w Katowicach oraz Filharmonie: Zabrzańska, Śląska, Krakowska, Łódzka, Bydgoska, Płocka, Toruńska, Opolska, Olsztyńska. Jego repertuar obejmuje pierwszoplanowe role operowe i operetkowe. Za swoje artystyczne dokonania dwukrotnie odznaczony nagrodą Ministra Kultury i Sztuki Zasłużony Działacz Kultury a w 2017 uhonorowany nagrodą Laur Knurowa przyznawaną przez Radę Miasta swojego rodzinnego miasta Knurowa.
fot. Karol Fatyga


Anna SOKOŁOWSKA-ALABRUDZIŃSKA
- wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jest laureatką wielu festiwali, m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie oraz Grand Prix dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu Zamkowe Spotkania Śpiewamy Poezję w Olsztynie. Współpracuje z wieloma scenami teatralnymi, zarówno w charakterze aktorki, jak i wokalistki. W 2021 została uhonorowana tytułem Osobowość Roku Tygodnika Polska The Times. W tym samym roku zyskała sympatię opolskiej publiczności i telewidzów, występując w Galowym Koncercie Premier na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Utwór Lubię (muzyka Filip Siejka, tekst Magdalena Sroka), który artystka wykonała na Festiwalu został wybrany spośród ponad 200 kompozycji przesłanych przez gwiazdy i uznanych autorów piosenek. W roku 2023 wystąpi w Koncercie Muzycznych Premier na 60 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artystka od 15 lat rozwija swoją karierę artystyczną. Jest zapraszana do wielu koncertów i sztuk teatralnych. Owocem jej długoletniej pracy artystycznej jest album pod tytułem Wspomnienia, którego dopełnieniem jest realizacja teledysków we współpracy ze znanymi polskimi aktorami i wokalistami.


Jacek WÓJCICKI – śpiewający aktor, tenor. Ulubieniec wielu pokoleń widzów. Specjalista piosenki nastrojowej i kabaretowej. Gwiazda Piwnicy pod Baranami. Znany z wielu programów telewizyjnych m.in. Kabaretu Olgi Lipińskiej, Co nam w duszy gra, Benefisy w Teatrze Stu. Zawsze elegancki i magnetycznym uśmiechem czaruje widownie. Jego charakterystyczna barwa i szeroka skala głosu wzbudza zainteresowanie publiczności w całej Polsce.


Łukasz LECH – artysta estradowy, autor tekstów, reżyser i narrator widowiska, twórca i prowadzący wielu programów telewizyjnych, koncertów i festiwali. Zdaniem krytyków obdarzony wyjątkową charyzmą i talentem krasomówczym. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową Z Operetką w Twoim Domu. Laureat prestiżowej nagrody Filar Kultury. Odznaczony złotym medalem św. Stanisława

Zrealizował znany cykl 50 koncertów Ludzie Estrady. Jest pomysłodawcą i współautorem Festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne.

Jest reżyserem ponad 100 premier widowisk telewizyjnych o charakterze operetkowym, rozrywkowym, patriotycznym i sakralnym realizowanych w TVP i w TV Trwam. Znany również jako prowadzący programów TVP Kinomania i Parafia z Sercem (300 odcinków).

Zasiadał w radzie artystyczno-programowej Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.