
Wykonawcy:
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Sławomir Chrzanowski – dyrygent
Ewelina Szybilska – sopran (Marta Eggerth)
Łukasz Gaj – tenor (Jan Kiepura)
Anna Sokołowska-Alabrudzińska – wokal (Hanna Ordonówna)
Dariusz Kordek – gość specjalny
Łukasz Lech – scenariusz, reżyseria i narracja
Repertuar:
Ninon
muzyka: Bronislaw Kaper, Walter Jurmann
słowa: Ernst Marischka, Fritz Rotter, Michał Halicz
Kiedy cygańska dusza gra
Op. Perła z Tokaju, muzyka: Fred Raymond
Pokochaj mnie
muzyka: Robert Stolz, słowa: Emanuel Schlechter
Kto me usta całuje
Op. Giuditta
muzyka: Franciszek Lehár
słowa: Paul Knepler, Béla Jenbach
W małym kinie
muzyka: Władysław Szpilman
słowa: Ludwik Starski
Umówiłem się z nią na dziewiątą
muzyka: Henryk Wars
słowa: Emanuel Schlechter
Na pierwszy znak
muzyka: Henryk Wars
słowa: Julian Tuwin
Chcę wygrać i już
muzyka: Włodzimierz Korcz
słowa: Ryszard Groński
Przetańczyć całą noc
Musical My Fair Lady
muzyka: Frederick Loewe
słowa: Alan Jay Lerner
Manuela (Droga Marto)
muzyka: Robert Stolz
słowa: Marcelina Halicz
Rad jam pocałunki kradł
operetka Paganini
muzyka: Franz Lehár
słowa: Paul Knepler, Béla Jenbach
Zimny drań
muzyka: Henryk Wars
słowa: Jerzy Nel, Ludwik Starski
Funiculì, funiculà
muzyka: Luigi Denza
słowa: Peppino Turco
Wiedeń – miasto moich marzeń
muzyka: Rudolf Sieczyński
słowa: Henryk Zbierzchowski
Lekko, zwiewnie
Op. Hrabina Marica
muzyka: Emmerich Kalman
słowa: Andrzej Włast
Piosenka dla Jana Kiepury
muzyka: Krzesimir Dębski
słowa: Jacek Cygan
Brunetki, blondynki
muzyka: Robert Stolz
słowa: Michał Halicz
W rytm walczyka
Op. Księżniczka czardasza
muzyka: Emmerich Kálmán
Usta milczą
Op. Wesoła wdówka
muzyka: Franciszek Lehar
słowa: Ludwik Śliwiński
Możliwość zakupienia biletów na dostawki w cenie 50zł - zakup na godzinę przed koncertem w kasie biletowej, bez możliwości rezerwacji.
Ilość miejsc ograniczona.
Ewelina SZYBILSKA – sopran. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem (G. Donizetti – „Don Pasquale” – Norina). Umiejętności wokalne doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez: prof. Teresę Żylis-Garę, prof. Helenę Łazarską (International Summer Academy of Mozarteum University in Salzburg). Jest stypendystką Ministra Kultury (2006, 2008) oraz Prezydenta Miasta Tarnowa (2005). Od sezonu artystycznego 2009/2010 jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje pierwszoplanowe partie. Współpracowała również z Operą Krakowską, Operą Wrocławską, Operą Bałtycką w Gdańsku, oraz Operą Nova w Bydgoszczy. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną. Podczas obchodów 75 rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego wykonała partię solową w II Symfonii Kopernikowskiej. Brała udział w wielu nagraniach dla Polskiego Radia i Telewizji, m.in. Requiem d-moll KV626 W. A. Mozarta dla TVP Kultura. Artystka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, m.in. pierwszej nagrody Konkursu Wokalnego YAMAHA Music Foundation of Europe, drugiej nagrody Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego im. Imricha Godina w Vrable (Słowacja), drugiej nagrody IV Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej oraz finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Klassik-Mania w Wiedniu. W 2021 r. zdobyła Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka Operowa.
fot. E. Stec
Łukasz GAJ – z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie Macieja Bartczaka (2009) oraz kurs Menadżera Kultury na platformie Studium Prawa Europejskiego. Ma w swoim repertuarze ponad 40 partii operowych, operetkowych i oratoryjnych. Występuje w większości polskich teatrów operowych i filharmoniach. Współpracował z wybitnymi dyrygentami, m.in. Ewą Michnik, Anną Duczmal, Antonim Witem, Gabrielem Chmurą, Danielem Orenem, Rolandem Baderem, Simone Valerim, Łukaszem Borowiczem, Jackiem Błaszczykiem, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Tomaszem Tokarczykiem, Sławomirem Chrzanowskim. Brał udział w premierach operowych przygotowanych przez takich reżyserów, jak m.in. Michał Znaniecki, Waldemar Zawodziński, Maciej Wojtyszko, Pia Partum, Bert Bijnen, Laco Adamík, Włodzimierz Nurkowski, Maria Satrova, Paweł Szkotak, Grażyna Szapołowska, Beata Redo-Dobber, Monika Strzępka, Artur Hofman. Występował na prestiżowych międzynarodowych festiwalach operowych, m.in. w Regensburgu, Xanten, Schwerinie (Niemcy), Wiltz (Luksemburg), Saaremaa w Estonii, Daegu International Opera Festival w Korei Południowej. Uczestniczył w większości znaczących polskich festiwalach muzycznych, m.in. w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Śląskim Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Ave Maria, Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Borsiga, Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera, Festiwalu Viva il Canto.
Od 2015 roku jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Od 2020 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim.
Anna SOKOŁOWSKA-ALABRUDZIŃSKA - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jest laureatką wielu festiwali, m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie oraz Grand Prix dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu Zamkowe Spotkania Śpiewamy Poezję w Olsztynie. Współpracuje z wieloma scenami teatralnymi, zarówno w charakterze aktorki, jak i wokalistki. W 2021 została uhonorowana tytułem Osobowość Roku Tygodnika Polska The Times. W tym samym roku zyskała sympatię opolskiej publiczności i telewidzów, występując w Galowym Koncercie Premier na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Utwór Lubię (muzyka Filip Siejka, tekst Magdalena Sroka), który artystka wykonała na Festiwalu został wybrany spośród ponad 200 kompozycji przesłanych przez gwiazdy i uznanych autorów piosenek. W roku 2023 wystąpi w Koncercie Muzycznych Premier na 60 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artystka od 15 lat rozwija swoją karierę artystyczną. Jest zapraszana do wielu koncertów i sztuk teatralnych. Owocem jej długoletniej pracy artystycznej jest album pod tytułem Wspomnienia, którego dopełnieniem jest realizacja teledysków we współpracy ze znanymi polskimi aktorami i wokalistami.
Dariusz KORDEK - aktor teatralny, filmowy i musicalowy. Zdaniem krytyków obdarzony nieprzeciętnym talentem wokalnym. Stworzył dziesiątki kreacji artystycznych na scenach polskich teatrów muzycznych. Jako aktor musicalowy, posiada nieprzeciętne umiejętności taneczne. Znany również z pierwszej telenoweli W Labiryncie czy filmu Kroll.
Łukasz LECH – artysta estradowy, autor tekstów, reżyser i narrator widowiska, twórca i prowadzący wielu programów telewizyjnych, koncertów i festiwali. Zdaniem krytyków obdarzony wyjątkową charyzmą i talentem krasomówczym. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową Z Operetką w Twoim Domu. Laureat prestiżowej nagrody Filar Kultury. Odznaczony złotym medalem św. Stanisława
Zrealizował znany cykl 50 koncertów Ludzie Estrady. Jest pomysłodawcą i współautorem Festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne.
Jest reżyserem ponad 100 premier widowisk telewizyjnych o charakterze operetkowym, rozrywkowym, patriotycznym i sakralnym realizowanych w TVP i w TV Trwam. Znany również jako prowadzący programów TVP Kinomania i Parafia z Sercem (300 odcinków).
Zasiadał w radzie artystyczno-programowej Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.