Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
24 09-2023
godz. 18:00
Miejsce SALA KONCERTOWA FILHARMONII
Rodzaj koncertu Recitale
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: Bilet normalny - strefa przed estradą i balkon: 120 zł Bilet ulgowy - strefa przed estradą i balkon: 100 zł Bilet normalny - strefa pod balkonem i loże: 70 zł Bilet ulgowy - strefa pod balkonem i loże: 50 zł
Przewijaj wydarzenia
RECITAL FORTEPIANOWY
24-09-2023 godz. 18:00 SALA KONCERTOWA FILHARMONII
CENA BILETÓW: Bilet normalny - strefa przed estradą i balkon: 120 zł Bilet ulgowy - strefa przed estradą i balkon: 100 zł Bilet normalny - strefa pod balkonem i loże: 70 zł Bilet ulgowy - strefa pod balkonem i loże: 50 zł

Wykonawcy:

w ramach Festiwalu Szymanowski / Polska / Świat


Kate Liu – fortepian


Repertuar:

Fryderyk Chopin – Mazurki op. 59
Karol Szymanowski – Mazurki op. 50 nr 1, 2, 3
Claude Debussy – Estampes
Ferenc Liszt – Funérailles
***
Robert Schumann – Etiudy symfoniczne op. 13


Kate LIU – światowy rozgłos przyniosła jej III nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie mazurków w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na którym otrzymała również Nagrodę Publiczności przyznawaną przez słuchaczy Polskiego Radia.

Urodzona w Singapurze, rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku czterech lat, a w wieku ośmiu przeniosła się do Stanów Zjednoczonych.

Początkowo uczyła się w Instytucie Muzyki w Chicago u Alana Chowa, Micah Yui i Emilia del Rosario. Następnie ukończyła studia licencjackie w Curtis Institute of Music i podjęła naukę w Juilliard School pod kierunkiem Roberta McDonalda i Yoheved Kaplinskiej.

Zdobyła najwyższe laury w kilku konkursach, takich jak III Międzynarodowy Konkurs Chopinowski Azji i Pacyfiku, międzynarodowe konkursy w Montrealu i Nowym Jorku.

Występowała m.in. w Seoul Arts Centre, Tokyo Metropolitan Theatre, Carnegie Hall (Weill Hall), Severance Hall w Cleveland, La Maison Symphonique w Montrealu, Kennedy Center w Waszyngtonie, salach koncertowych Szanghaju i Osaki, Filharmonii Narodowej w Warszawie , Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkietrą Symfoniczną Filharmonii Bałtyckiej. Grała recitale na międzynarodowych festiwalach m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. W Symphony Centre w Chicago zagrała Fantazję f-moll na cztery ręce Schuberta wraz ze światowej sławy pianistą Lang Langiem.

Współpracowała m.in. z orkiestrami filharmonii w Warszawie i Poznaniu, Orkiestrą Polskiego Radia, orkiestrami symfonicznymi w Daegu, Montrealu, Hilton Head, Evanstonu i Skokie Valley, Cleveland Orchestra oraz Rochester Philharmonic.

Jej debiutancki album z kompozycjami Chopina ukazał się w 2016 r. nakładem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (nagrania występów konkursowych pianistki).