Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
21 04-2024
godz. 18:00
Miejsce SALA KONCERTOWA FILHARMONII
Rodzaj koncertu Koncerty Kameralne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 40 zł ulgowy: 30 zł
Przewijaj wydarzenia
CAPELLA CRACOVIENSIS
21-04-2024 godz. 18:00 SALA KONCERTOWA FILHARMONII
CENA BILETÓW: normalny: 40 zł ulgowy: 30 zł

Wykonawcy:

Projekt Muzyczne Mosty

The Woman with the Alabaster Box 


Chór Capella Cracoviensis
Jan Tomasz Adamus – dyrygent

Katarzyna Czubek - flet prosty

Repertuar:

Arvo Pärt - The Woman with the Alabaster Box
Ralph Vaughan Williams - Msza g-moll
Aurelio Virgiliano - Ricercar IV
Jacob van Eyck - Onze Vader in Hemelryck
Mikołaj Gomółka / Katarzyna Czubek - Psalm XXII
Willem Jeths - Conspiracy of CC
Arvo Pärt - Nunc dimittisJan Tomasz ADAMUS
- d
yrygent, organista, klawesynista, kreator kultury. Studiował w Krakowie i Amsterdamie, był wieloletnim wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od 2008 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym instytucji kultury Capella Cracoviensis – krakowskiego chóru kameralnego oraz grającej na historycznych instrumentach orkiestry, z którymi wystąpił na wielu znaczących festiwalach i w renomowanych salach koncertowych, jak m.in.: Concertgebouw Amsterdam, Theater an der Wien, Haydn Festspiele Brühl, Festiwal Muzyki Polskiej, sala NOSPR, SWR Festspiele Schwetzingen, Bachfest Leipzig, Händel Festspiele Halle. Dokonał wielu nagrań płytowych obejmujących solowy repertuar organowy, dawną muzykę polską, opery barokowe oraz repertuar romantyczny na historycznych instrumentach (F. Chopin, F. Schubert, St. Moniuszko).

fot. J. Poremba
Katarzyna CZUBEK
 - s
pecjalizuje się w grze na fletach prostych oraz obojach historycznych. Jest asystentem klasy fletu prostego Erik Bosgraafa w Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła studia pod kierunkiem Jorge Isaaca w Conservatorium van Amsterdam oraz Petera Holtslaga w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu Młoda Muzyka Dawna oraz rezydencji OPEN CALL - Promujemy Młodych!

Katarzyna Czubek współpracuje z cenionymi zespołami i orkiestrami specjalizującymi się w wykonawstwie repertuaru historycznego: Capella Cracoviensis, Arte dei Suonatori, Altberg Ensemble oraz Goldberg Baroque Ensemble. Zrealizowała nagrania dla wytwórni płytowych: DUX, Deutsche Harmonia Mundi oraz MDG Scene.

fot. M. Tracz
Chór Capelli Cracoviensis - rozpoczął działalność w 1970 roku, a od 2008 roku jego dyrektorem artystycznym jest Jan Tomasz Adamus.

Chór kameralny tworzą znakomici śpiewacy o kompetencjach solistów i w takiej roli również często występują. Uczestniczy on w festiwalach muzycznych w kraju i za granicą oraz w koncertach odbywających się w miejscowościach całej Polski i innych krajów (m.in. w słynnej Concertgebouw w Amsterdamie). Pracuje pod kierunkiem wybitnych dyrygentów z całego świata, takich jak Vincent Dumestre, Fabio Bonizzoni, Paul McCreesh, Alessandro De Marchi, Paul Goodwin, czy Alessandro Moccia. Regularnie występuje z zespołem instrumentalnym Capelli Cracoviensis, ale specjalizuje się też w repertuarze a cappella. Dokonuje rejestracji płytowych zarówno dla polskich jak i zagranicznych firm fonograficznych (w tym Alpha, Sony Classics, Deutsche Grammophon) wśród, których można wyróżnić nagranie Motetów J.S. Bacha z Fabio Bonizzonim, Te Deum M-A. Charpentiera i J-B. Lullyego z Le Poème Harmonique i Vincentem Dumestrem, ale też pierwsze nagranie wileńskiej wersji Halki S. Moniuszki na instrumentach historycznych z Janem Tomaszem Adamusem. Chór bierze również udział w inscenizacjach oper oraz w specjalnych projektach z pogranicza muzyki i sztuk performatywnych.

Skład Chóru Capella Cracoviensis :


SOPRANY

Michalina Bienkiewicz

Magdalena Łukawska

Antonina Ruda

Joanna Wacławska


ALTY

Łukasz Dulewicz

Yana Hurtowa

Matylda Staśto-Kotuła

Ilona Szczepańska


TENORY

Dominik Czernik

Bartosz Gorzkowski

Szczepan Kosior

Piotr Szewczyk


BASY

Przemysław Józef Bałka

Adam Dobek

Sebastian Szumski

Piotr Zawistowski