czynna: 2.05 w godz. 14.00–16.00 Filharmonia, 17.00–18.00 Muzeum AK, 3-5.05 kasa nieczynna
Dzień dziecka w Filharmonii Krakowskiej

Z okazji DNIA DZIECKA zapraszamy serdecznie na interaktywny, multimedialny Koncert Symfoniczny dla dzieci!

Świat Muzycznych Wyobraźni to interaktywny i multimedialny koncert symfoniczny dla całej rodziny, stworzony przy współpracy ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, z wykorzystaniem legendarnych filmów tej instytucji, największych przebojów muzyki symfonicznej i specjalnie przygotowanych animacji. Zawiera on elementy edukacyjne i rozrywkowe, dedykowaną piosenkę prezentującą poszczególne sekcje orkiestry, a inspirowany jest słynnym programem „LSO Discovery”.

Ta ekscytująca podróż przez świat animacji i muzyki orkiestrowej potrafi przykuć uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Projekt ten, stworzony w kontekście przygotowań do otwarcia przez SFR nowoczesnego Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej, łączy świat muzyki klasycznej z ukochanymi bajkami animowanymi, opowiadając o niezwykłej roli jaką muzyka orkiestrowa odgrywa w filmach.

W trakcie koncertu prezentowane będą fragmenty bajek ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielska Białej m.in. Bolek i Lolek, Reksio, Przygody Myszki, Miś Kudłatek, Pampalini i słoń, Reksio i świerszcz, Kapitan Kliper, Kangurek Hip Hop.

Bilety można zakupić online lub w kasie biletowej Filharmonii Krakowskiej.

1 czerwca, godz. 10.00 - KUP BILET

1 czerwca, godz. 12.30 - KUP BILET

2 czerwca, godz. 10.00 - KUP BILET

2 czerwca, godz. 12.30 - KUP BILET