Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
05 08-2023
godz. 12:00
Miejsce Ogród Botaniczny - Palmiarnia
Rodzaj koncertu Koncerty Kameralne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 40 zł ulgowy: 30 zł
Przewijaj wydarzenia
PHILHARMONIC MUSIC SUMMER
05-08-2023 godz. 12:00 Ogród Botaniczny - Palmiarnia
CENA BILETÓW: normalny: 40 zł ulgowy: 30 zł

Wykonawcy:

MIEJSCA NIENUMEROWANE


Kwartet fagotowy:

Zdzisław Bogacz

Wojciech Turek

Adam Mróz

Marcin Krakowski


Repertuar:

Leroy Anderson – Bassoonist Holiday

Peter Jansen - Drei Stücke für Fagottquintett

Julius Fučik – Einzug der Gladiatoren

Peter Jansen - Vier Karikaturen fur Fagottquintett

Mátiás Seiber - Tango, Pasodoble

Geoffrey Keating – Dance Hall Suite

The Beatles – She Loves You


Zdzisław BOGACZ – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fagotu prof. Kazimierza Siudmaka. Pełnił funkcję pierwszego fagocisty w Operze Krakowskiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Orkiestrze Polskiego Radia w Warszawie. Od 1986 roku do chwili obecnej zarudniony jest na stanowisku pierszego fagocisty w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. Współpracował również m.in. z Capellą Cracoviensis, Sinfoniettą Cracovia. Od 1992 roku jako kameralista związany jest z Triem i Kwintetem Dętym Filharmoników Krakowskich, z którym to zespołem koncertował w kraju i zagranicą. Prowadzi również działalność dydaktyczną.


Wojciech TUREK – ur. w Krakowie, jest absolwentem (1985) krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fagotu prof. Kazimierza Siudmaka oraz stypendystą Konserwatorium w Genewie w klasie wirtuozowskiej prof. Rogera Birnstingla. Jest laureatem I nagrody Konkursu im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach w 1984 r. oraz finalistą konkursu instrumentów dętych w Anconie, jak również konkursów muzyki kameralnej w San Sebastian i Paryżu. Współpracował z orkiestrami: Szwajcarii Romańskiej, Sinfonią Varsowią, Capellą Cracoviensis, orkiestrą kameralną Agnieszki Duczmal, Cameratą de Geneve. Prowadził kursy interpretacji muzycznej w Dusznikach-Zdroju.

Aktualnie jest I fagocistą w orkiestrze Filharmonii Krakowskiej; równolegle – od 1990 – prowadzi działalność dydaktyczną w krakowskiej AM, obecnie na stanowisku adiunkta. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Prowadzi działalność koncertową zarówno solistyczną, jak również jako kameralista.


Adam MRÓZ – urodzony w Lublinie. Absolwent klasy fagotu u Bolesława Strawy w POSM I i II st. w Lublinie. Wyższe studia na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Kazimierza Siudmaka ukończył w 1992 roku. Stypendysta w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze w latach 1991/92 gdzie studiował pod kierunkiem prof. Asgera Svendsena. Uczestnik wielu kursów muzycznych w kraju i za granicą. Zdobywca I nagrody na Miedzynarodowym konkursie fagotowym we Włoszakowicach w roku 1992. Współpracował z międzynarodowymi orkiestrami młodzieżowymi m.in. Jeunesses Musicales World Orchestra (1989/90 i 1991/92), Orchestre Francais des Jeunes (1990), Orchestra „Ad Libitum” Helsinki (1991) grając pod batutami m.in Charles’a Dutoit, Emmanuela Crivine’a,Okko Kamu i Pierre’a Bartholomae. Od 1992 roku I fagocista w składzie orkiestry Filharmonii Krakowskiej, z którą występował też jako solista i kameralista w większości krajów europejskich, jak również w USA, Kandzie, Japonii, Korei Południowej. Występował też gościnnie w składzie orkiestry Opery Krakowskiej i Sinfonietty Cracovii, z którą w 2014r roku wystąpił też jako solista na Festiwalu Muzyki Polskiej grając Koncert fagotowy A. Panufnika. Pracę muzyka łączy od 1995roku z działalnością dydaktyczną.


Marcin KRAKOWSKI – absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fagotu prof. Kazimierza Siudmaka. Od 1992 współpracuje ze wszystkimi krakowskimi orkiestrami, szczególnie Filharmonią Krakowską, Operą Krakowską, Sinfoniettą Cracovia, Capellą Cracoviensis, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Filharmonią Rzeszowską. Praca z największymi polskimi dyrygentami oraz licznymi dyrygentami zagranicznymi. Występy na estradach Krakowa oraz wiele tournées zagranicznych w Europie i obu Amerykach, w tym występy w najważniejszych salach koncertowych Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Francji, Irlandii, USA, Kanady i Chile. Posiada bogate doświadczenie repertuarowe w zakresie muzyki symfonicznej oraz operowej zarówno w zakresie gry na fagocie (partie solowe i tutti) jak i na kontrafagocie, w utworach od baroku do muzyki współczesnej i muzyki rozrywkowej. Dokonał licznych nagrań dla radia i telewizji w tym nagrania płyty z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka z pieśniami H. Villa-Lobosa, J. Canteloube i A. Berga w wykonaniu Anny Bajor. Od 2009 roku jest etatowym muzykiem Filharmonii Krakowskiej.




INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

- bilet zakupiony na koncert w Palmiarni uprawnia do zwiedzania Ogrodu Botanicznego w tym samym dniu
- ze względu na miejsce organizacji koncertu widoczność w ostatnich rzędach widowni może być ograniczona
- średnia temperatura w Palmiarni to 24–26 stopni Celsjusza (w zależności od temperatury panującej na zewnątrz), wilgotność 50%
- prosimy o zabranie ze sobą butelki z wodą.