Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
10 08-2024
godz. 12:00
Miejsce Ogród Botaniczny - Palmiarnia
Rodzaj koncertu Koncerty Kameralne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 60 zł ULGOWY: 50 zł
Przewijaj wydarzenia
PHILHARMONIC MUSIC SUMMER
10-08-2024 godz. 12:00 Ogród Botaniczny - Palmiarnia
CENA BILETÓW: normalny: 60 zł ULGOWY: 50 zł

Wykonawcy:

Gabriela Prokocka-Danial – skrzypce

Aleksandra Kmiotek – skrzypce

Marek Ulański – altówka

Dominika Szczypka – wiolonczela

Sylwia Buchalska-Augustyn – wokal


Repertuar:

Gymnopedie No. 1 – A new satisfaction (arr. Stephan Korcz)

Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136

Claude Debussy – Clair de lune

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku - Lato

Etta James, muz. Harry Warren, arr. Alex Phillips-Yates – At last

Elvis Presley, H. Peretti, L. Creatore, G.D. Weiss – Can’t help falling in love

Frank Sinatra, muz. B. Howard, arr. L.M. Lacanski – Fly me to the moon

Astor Piazzolla – Libertango

Henry Mancini, arr. Andrea Motas – Moon river

Harold Arlen, arr. Benedikt Brydern – Over the rainbow

Cesaria Evora, muz. Carlos Almaran, arr. Bojana Jovanovic – Historia de amor

Astor Piazolla – Oblivion

Irving Berlin, arr. Bjorn Kleiman - Cheek to cheek




Gabriela PROKOCKA-DANIAL – skrzypaczka, od 2022 roku związana z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej. W latach 2017–2023 współpracowała z Operą w Göteborgu, Szwedzką Orkiestrą Kameralną Örebro, Jönköpings Sinfoniettą i Göteborgs Symfoniker. Absolwentka AM im.K.Pendereckiego w Krakowie oraz AM im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec M. Baranowskiego i J. Kreft. Stypendystka Adlerbert Foreign Student Hospitality Foundation i Kungliga Musikaliska Akademien. Jako kameralistka oraz muzyk orkiestrowy brała udział w licznych festiwalach w kraju i zagranicą: Festival Musica sull’Acqua (Włochy), Aurora Festival and Masterclasses (Szwecja), Zermatt Festival Orchestra (Szwajcaria), 26thSommer Musik Akademie Schloss Hundisburg (Niemcy), Nordic Orchestra Academy (Szwecja). Umiejętności doskonaliła także pod okiem znanych pedagogów i skrzypków jak: Øyvor Volle, Marja Inkinen, Eszter Haffner, Alexander Sitkovetsky, Mi Kyung Lee, James Ehnes, Olivier Charlie, Vivian Hagner i Magdalena Szczepanowska.
fot. Naira Fernandez-Bhogal




Aleksandra KMIOTEK – skrzypaczka, kameralistka, muzyk orkiestrowy oraz nauczyciel gry na skrzypcach. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie w klasie skrzypiec prof. Wiesława Kwaśnego oraz dr hab. Marii Sławek. W latach 2017-2018 uczestniczyła w trasach koncertowych I, Culture Orchestra pod batutą Andreya Boreyko oraz Kirilla Karabitsa. Miała wówczas okazję występować w największych salach Europy tj Concertgebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Berlinie, Tivolis Koncertsal w Kopenhadze czy Le Corum Opera Berlioz w Montpellier. Absolwentka Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Letniej Akademii Orkiestrowej Sinfonietty Cracovii. Swoją grę doskonaliła podczas licznych kursów i lekcji mistrzowskich pod okiem znanych pedagogów i wybitnych skrzypków takich jak: Bartłomiej Nizioł, prof. Herwig Zack, prof. Marcin Baranowski, prof. Sławomir Tomasik czy prof. Magdalena Szczepanowska. Od roku 2016 współpracuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, z którą odbyła kilka tras koncertowych oraz brała udział w festiwalach międzynarodowych, m.in. w Chinach (pod batutą Krzysztofa Pendereckiego), Emiratach Arabskich, Niemczech (Kulturwalt Festival w Aldersbach), Francji, Turcji (Istanbul International Music Festival) czy Gruzji (Telavi International Music Festival). Od 2023 roku skrzypaczka Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. 
fot. Piotr Markowski





Marek ULAŃSKI – ukończył studia magisterskie w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego w 2019 roku oraz dra Jana Romanowskiego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dwa lata później na tej samej uczelni zdobył tytuł magistra gry na altówce, kształcąc się pod okiem prof. Piotra Reicherta. W latach 2020/2022 był członkiem sekcji skrzypiec orkiestry Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Od stycznia 2023 roku pracuję na stanowisku altowiolisty (I głos) w orkiestrze Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. W latach 2017/2018 uczestniczył w Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, dzięki czemu wziął udział w koncercie ,,Side by side” z Royal Concertgebouw Orchestra. W 2019 oraz 2021 roku uczestniczył w trasach koncertowych Gustav Mahler Jugendorchestra, grając koncerty w wielu krajach europejskich, występując w takich salach jak Musikverein w Wiedniu, Concertgebouw w Amsterdamie, Palau de la Musica w Barcelonie, Semperoper w Dreźnie, Grande Auditorio de Fundacao Calouste Gulbenkian w Lizbonie czy Grosses Festspielhaus w Salzburgu (podczas Salzburger Festspiele). 
fot. Grzesiek Mart



Dominika SZCZYPKA - wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli prof. A. Bauera i dr B. Koziaka. Laureatka konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych m.in. na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Franz Schubert und die Musik der Moderne w Grazu, Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano, I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie. Jako członkini kwartetu smyczkowego Atma Quartet koncertowała w Polsce, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech oraz w Hiszpanii na festiwalach tj. Davos Festival oraz Crans-Montana Classics w Szwajcarii, Festes Baroques, Quatuors à Bordeaux, Festival des Musiques d’Eté du Château de Lourmarin czy La Nuit du Quatuor we Francji, Zeist Music Days w Holandii, Musethica w Hiszpanii, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Emanacje w Lusławicach. Uczestniczyła w wielu kursach międzynarodowych, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod okiem muzyków m.in: Alban Berg Quartet, E. Feltz, O. Wille, Cuarteto Quiroga, A. Bauer, A. Klocek, M. Moś i wielu innych. Z kwartetem Atma Quartet nagrała płytę z utworami kompozytorów polskich. W latach 2018-2020 brała udział w projekcie Le Dimore del Quartetto, w ramach którego popularyzowała muzykę polską we Włoszech. Uczestniczyła również we francuskim programie ProQuartet, wspierającym muzykę kameralną na świecie.
fot. Agata Stepniowska
 





Sylwia BUCHALSKA-AUGUSTYN – wokalistka, instruktorka wokalna, związana z profesjonalną szkołą musicalową House of Art w Krakowie. Absolwentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wieloletnia dyrygentka gospel. Autorka tekstów i muzyki zawierającej elementy soul, r&b i pop. Od 2016 roku wokalistka Lazy Swing Band, z którym koncertuje m.in. na festiwalach tańca Lindy Hop oraz festiwalach związanych z muzyką jazzową w kraju i zagranicą. Wraz z zespołem wydała trzy płyty. 
fot. Dawid Rychel











INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
- bilet zakupiony na koncert w Palmiarni uprawnia do zwiedzania Ogrodu Botanicznego w tym samym dniu
- ze względu na miejsce organizacji koncertu widoczność w ostatnich rzędach widowni może być ograniczona
- średnia temperatura w Palmiarni to 24–26 stopni Celsjusza (w zależności od temperatury panującej na zewnątrz), wilgotność 50%
- prosimy o zabranie ze sobą butelki z wodą.