Wykonawcy:
Konrad Ligas – akordeon
Adrianna Kafel -Woźniak – wiolonczela, Fidel kolanowa
Zofia Trystuła – obój, santur, flet, duduk
Jan Rusin – bębny obręczowe i perkusjonalia
Tancerze:
Tancerze Zespołu Studenty Tanciujut
Joanna Krajewska
Piotr Krajewski
Marcin Gołdyn
Agata Szwiec
Diana Andrasz
Tamara Antkowiak
Repertuar:
Muzyka wędrowna
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie serdecznie zaprasza na drugą odsłonę wydarzenia „Jedwabnym Szlakiem” pt. „Muzyka wędrowna”. Podczas koncertu muzycy zespołu Etnoteka, przemierzając tereny Kresów Wschodnich, spotkają swoich słowiańskich braci: Łemków, Bojków i Hucułów, a także Tatarów, Żydów i Romów, tworząc roztańczoną, barwną karawanę kultur!
Projekt „Jedwabnym Szlakiem” ma na celu przybliżenie słuchaczom muzyki, tańca, instrumentów oraz tradycyjnych strojów krajów leżących na historycznym Jedwabnym Szlaku, takich jak Bułgaria, Turcja, Armenia, Iran, Indie i Chiny. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, wyobraźnię oraz wrażliwość na różnorodność muzyki i tańca z różnych kultur.
Wystąpią: zespół instrumentalno-wokalny w składzie Zofia Trystuła, Adrianna Kafel-Woźniak, Jan Rusin i Konrad Ligas oraz tancerze zespołu Studenty Tanciujut, a także tancerze: Joanna Krajewska, Piotr Krajewski, Marcin Gołdyn, Agata Szwiec, Diana Andrasz i Tamara Antkowiak.
Drugi koncert z cyklu „Jedwabnym Szlakiem” to prawdziwa mozaika kultur, które będą nam towarzyszyć w tej wyjątkowej podróży. Czy tylko tam można je spotkać? Odpowiedź poznacie na koncercie!
Serdecznie zapraszamy!
Zofia TRYSTUŁA – multiinstrumentalistka i wokalistka. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, w Konserwatorium w Weronie (Wlochy) oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Aveiro (Portugalia). Współzałożycielka zespołów Organic Noises (wykonującego muzykę w nurcie fusion-jazz z wpływami orientalnymi wraz, z którym wydała dwa albumy: Organic Noises i ReCreationLive) oraz zespołu muzyki dawnej Anabasis Ensemble. Koncertuje w kraju i za granicą jako solistka oraz członkini zespołów muzycznych i orkiestr symfonicznych. Jako oboistka na stałe związana była z Orkiestrą Symfoniczną Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). W swojej twórczości inspiruje się różnorodnymi stylami. Wykonuje muzykę na oboju i rożku angielskim, ale także specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe) oraz instrumentach etnicznych (duduk, santur, shvi, blul, zurna).
fot. Denys Horval
Adrianna KAFEL-WOŹNIAK – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. Doroty Imiełowskiej oraz w klasie fideli kolanowych prof. Marii Pomianowskiej. Obecnie studiuje grę na wiolonczeli barokowej pod kierunkiem prof. Teresy Kamińskiej. Laureatka polskich i zagranicznych konkursów muzyki kameralnej. Będąc solistką, członkinią zespołu i orkiestr występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą, prezentując muzykę klasyczną, dawną oraz etniczną, jako multiinstrumentalistka i wokalistka.
Współzałożycielka duetu Wspak wykonującego muzykę białoruską, ukraińską, rosyjską i łemkowską. Specjalizuje się w grze na słowiańskich, bułgarskich oraz dalekowschodnich instrumentach etnicznych (suka biłgorajska, fidel płocka, gadułka, sarangi, morin khuur, erhu).
fot. Denys Horval
Jan RUSIN – muzyk, perkusista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z wieloma muzykami, w różnych, odmiennych stylistycznie konfiguracjach instrumentalnych. Ma na swoim koncie skomponowanie i wyprodukowanie ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych, filmów animowanych i trailerów filmowych. Współzałożyciel zespołu Organic Noises. Od 2019 roku współpracuje na stałe z legendarną grupą art-rockową Ankh oraz raperem Asthmą. Jest także twórcą teledysków dla Polskich i zagranicznych artystów. Pasjonuje się grą na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych zakątków świata (darbuka, dhol, tapan).
fot. Denys Horval