Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
08 11-2024
godz. 10:00
Miejsce SALA KONCERTOWA FILHARMONII
Rodzaj koncertu Koncerty dla Dzieci / Koncert familijny , Jedwabnym szlakiem
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 25 zł Z KARTĄ DUŻEJ RODZINY/RODZINY N: 15 zł
Przewijaj wydarzenia
JEDWABNYM SZLAKIEM
08-11-2024 godz. 10:00 Jedwabnym szlakiem SALA KONCERTOWA FILHARMONII
CENA BILETÓW: normalny: 25 zł Z KARTĄ DUŻEJ RODZINY/RODZINY N: 15 zł

Wykonawcy:

Konrad Ligas – akordeon

Adrianna Kafel -Woźniak – wiolonczela, Fidel kolanowa

Zofia Trystuła – obój, santur, flet, duduk

Jan Rusin – bębny obręczowe i perkusjonalia


Tancerze:

Tancerze Zespołu Studenty Tanciujut

Joanna Krajewska

Piotr Krajewski

Marcin Gołdyn

Agata Szwiec

Diana Andrasz

Tamara Antkowiak 

Repertuar:

Muzyka wędrowna


Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie serdecznie zaprasza na drugą odsłonę wydarzenia „Jedwabnym Szlakiem” pt. „Muzyka wędrowna”. Podczas koncertu muzycy zespołu Etnoteka, przemierzając tereny Kresów Wschodnich, spotkają swoich słowiańskich braci: Łemków, Bojków i Hucułów, a także Tatarów, Żydów i Romów, tworząc roztańczoną, barwną karawanę kultur!


Spektakl taneczny odbędzie się 8 listopada 2024 roku o godzinie 12:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej oraz będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Filharmonii. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do zorganizowanych grup szkolnych oraz dzieci w wieku 6–12 lat, ale dzięki transmisji online, będzie dostępne dla szerokiej publiczności, w tym uczniów z mniejszych miejscowości.


Projekt „Jedwabnym Szlakiem” ma na celu przybliżenie słuchaczom muzyki, tańca, instrumentów oraz tradycyjnych strojów krajów leżących na historycznym Jedwabnym Szlaku, takich jak Bułgaria, Turcja, Armenia, Iran, Indie i Chiny. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, wyobraźnię oraz wrażliwość na różnorodność muzyki i tańca z różnych kultur.


Wystąpią: zespół instrumentalno-wokalny w składzie Zofia Trystuła, Adrianna Kafel-Woźniak, Jan Rusin i Konrad Ligas oraz tancerze zespołu Studenty Tanciujut, a także tancerze: Joanna Krajewska, Piotr Krajewski, Marcin Gołdyn, Agata Szwiec, Diana Andrasz i Tamara Antkowiak.


Drugi koncert z cyklu „Jedwabnym Szlakiem” to prawdziwa mozaika kultur, które będą nam towarzyszyć w tej wyjątkowej podróży. Czy tylko tam można je spotkać? Odpowiedź poznacie na koncercie!


Serdecznie zapraszamy!






Zofia TRYSTUŁA – multiinstrumentalistka i wokalistka. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, w Konserwatorium w Weronie (Wlochy) oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Aveiro (Portugalia). Współzałożycielka zespołów Organic Noises (wykonującego muzykę w nurcie fusion-jazz z wpływami orientalnymi wraz, z którym wydała dwa albumy: Organic Noises i ReCreationLive) oraz zespołu muzyki dawnej Anabasis Ensemble. Koncertuje w kraju i za granicą jako solistka oraz członkini zespołów muzycznych i orkiestr symfonicznych. Jako oboistka na stałe związana była z Orkiestrą Symfoniczną Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). W swojej twórczości inspiruje się różnorodnymi stylami. Wykonuje muzykę na oboju i rożku angielskim, ale także specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe) oraz instrumentach etnicznych (duduk, santur, shvi, blul, zurna).

fot. Denys Horval








Adrianna KAFEL-WOŹNIAK – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. Doroty Imiełowskiej oraz w klasie fideli kolanowych prof. Marii Pomianowskiej. Obecnie studiuje grę na wiolonczeli barokowej pod kierunkiem prof. Teresy Kamińskiej. Laureatka polskich i zagranicznych konkursów muzyki kameralnej. Będąc solistką, członkinią zespołu i orkiestr występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą, prezentując muzykę klasyczną, dawną oraz etniczną, jako multiinstrumentalistka i wokalistka.

Współzałożycielka duetu Wspak wykonującego muzykę białoruską, ukraińską, rosyjską i łemkowską. Specjalizuje się w grze na słowiańskich, bułgarskich oraz dalekowschodnich instrumentach etnicznych (suka biłgorajska, fidel płocka, gadułka, sarangi, morin khuur, erhu).

fot. Denys Horval








Jan RUSIN – muzyk, perkusista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z wieloma muzykami, w różnych, odmiennych stylistycznie konfiguracjach instrumentalnych. Ma na swoim koncie skomponowanie i wyprodukowanie ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych, filmów animowanych i trailerów filmowych. Współzałożyciel zespołu Organic Noises. Od 2019 roku współpracuje na stałe z legendarną grupą art-rockową Ankh oraz raperem Asthmą. Jest także twórcą teledysków dla Polskich i zagranicznych artystów. Pasjonuje się grą na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych zakątków świata (darbuka, dhol, tapan).

fot.  Denys Horval