Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
13 02-2022
godz. 18:30
Miejsce SALA KONCERTOWA FILHARMONII
Rodzaj koncertu Koncerty Specjalne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 60 zł ulgowy: 50 zł
Przewijaj wydarzenia
KONCERT WALENTYNKOWY
13-02-2022 godz. 18:30 SALA KONCERTOWA FILHARMONII
CENA BILETÓW: normalny: 60 zł ulgowy: 50 zł

Wykonawcy:

Chór Filharmonii Krakowskiej

Karen Edwards - wokal, fortepian, kierownictwo artystyczne

Adam Kowalewski - gitara basowa

Andrzej Gondek - gitara

Patryk Dobosz - perkusja

Repertuar:

Muzyka gospel


Karen EDWARDS – wokalistka, pianistka, kompozytorka. Urodzona w Południowej Karolinie artystka, pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła Baptystów. Od dzieciństwa muzyka soul i gospel stała się zatem jej główną inspiracją.

Absolwentka uniwersytetu North Texas w klasie fortepianu, wielokrotnie nagradzana „Grammy Award for Jazz Performance”. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett, Pharoah Sanders czy Prince.

Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych, gdzie oprócz koncertów zagrała w kilku filmach muzycznych – również jako aktorka.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniałe przeżycie muzyczne ale także znakomity „show ”.

Przez szereg lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną i jego zespołem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie i na Bliskim Wschodzie. Efektem tej Muzycznej przyjaźni był album „Karen Edwards & Jarek Śmietana Everything Ice”.