Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
18 10-2022
godz. 19:30
Miejsce SALA ZŁOTA
Rodzaj koncertu Koncerty Kameralne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 30 zł ulgowy: 20 zł
KUP BILET
Przewijaj wydarzenia
IX KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA
18-10-2022 godz. 19:30 SALA ZŁOTA
CENA BILETÓW: normalny: 30 zł ulgowy: 20 zł KUP BILET

Wykonawcy:

Włodzimierz Spodymek - saksofon

Barbara Hortyńska – fortepianRepertuar:

Jacques Ibert - Concertino da camera na saksofon altowy i fortepian

Barry Cockcroft - Melbourne sonata na saksofon sopranowy i fortepian

***

Michał Grabowski - LAID Island na saksofon altowy i fortepian

Darius Milhaud - Scaramouche  op. 165c na saksofon altowy i fortepian

Pedro Iturralde - Pequeña Czarda na saksofon altowy i fortepianWłodzimierz SPODYMEK - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (studia doktoranckie), gdzie uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Ukończył również studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie saksofonu dra hab. Pawła Gusnara. Uczęszczał także do Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kształcąc się w klasie saksofonu mgra Bernarda Steuera. Swoje umiejętności gry na saksofonie doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych saksofonistów m. in.: Claude’a Delangle (Paryż), Vincent’a David (Wersal), Ed’a Bogaard (Bruksela), Detlef’a Bensmann (Berlin) oraz Davida Pitucha (USA). Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi: Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Koncertował pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, takich jak: Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Marc Minkowski, Frieder Bernius, Tadeusz Wojciechowski, Wojciech Michniewski.

W sezonie artystycznym 2005/2006 współpracował z orkiestrą kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, grając koncerty na terenie całego kraju. Występował u boku takich muzyków jak: Leszek Możdżer, Ewa Podleś, Waldemar Malicki, Adam Makowicz, Kwartet Śląski, koncertując w Niemczech, Austrii, Włoszech. Włodzimierz Spodymek brał udział w nagraniach programów radiowych. Jest zapraszany do jury konkursów saksofonowych oraz jako wykładowca kursów mistrzowskich, seminariów saksofonowych oraz warsztatów metodycznych dla nauczycieli, studentów i uczniów, organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. W latach 2011-2014 był trzykrotnym stypendystą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (stypendium dla najlepszych doktorantów). Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (rok 2016 nagroda II stopnia, rok 2019 nagroda I stopnia) za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce, a w roku 2018 nominację nauczyciela dyplomowanego.

Włodzimierz Spodymek jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie prowadzi swoją klasę saksofonu. Pracuje również w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Jego wychowankowie są laureatami wielu konkursów krajowych oraz międzynarodowych zarówno solowych jak i kameralnych. Włodzimierz Spodymek jest artystą firm Henri Selmer Paris oraz MARCA Reeds.


Barbara HORTYŃSKA - pianistka urodzona w Krakowie. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wykształcenie zdobywała u wielu wybitnych pedagogów takich jak: prof. Andrzej Tatarski, dr. hab. Maciej Pabich, prof. Bronisława Kawalla, st. wykł. Jan Kubica, prof. Aleksander Orłowiecki. Laureatka wielu konkursów w tym Międzynarodowego Konkursu im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim. Wielokrotnie występowała jako solistka w Filharmonii Krakowskiej. Prezes Fundacji Extreme Art, zrzeszającej artystów z całego kraju i zagranicy. Dyrektorka Artystyczna Festiwalu Kwitnących Azalii na Zamku w Mosznej. Koncertuje w kraju i za granicą, solowo i kameralnie, współpracuje z wieloma wybitnymi solistami oraz orkiestrami. Obecnie pracuje nad solową płytą promującą twórczość profesora Andrzeja Nikodemowicza, gdzie obok jego utworów znajdą się utwory kompozytorów polskich Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina. Związana z Uniwersytetem im. Jana Kochanowskiego Katedrą Muzyki w Kielcach oraz Zespołem Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Jako pierwsza w Polsce w nagrała i nagrywa teledyski do utworów muzyki klasycznej współpracująca na stałe ze studiem MJ Studios. Organizatorka konkursów, warsztatów oraz imprez masowych. W roku 2021 uhonorowana nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury OPOLIENSI ARTE LAUREATIC.