Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Musica – ars amanda

Musica-ars amanda – zainicjowany w 1982 roku cykl koncertów symfonicznych skierowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, będący mozaiką stylów i form muzycznych. Publiczność ma okazję poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów i solistów, jak i utalentowanych rówieśników. Koncerty poprzedzane są prelekcją, a rozdawane gratisowo ilustrowane foldery zawierają repertuar i omówienie koncertu oraz informacje o wykonawcach.


Musica-ars amanda w wolnym tłumaczeniu znaczy, że muzyka to sztuka, którą warto pokochać – a my dodajemy – i poznawać. Podtytuł „koncerty nie tylko dla młodzieży”, wynika z faktu obecności coraz liczniejszych grup osób dorosłych, które w towarzyszących koncertom prelekcjach i specjalnych wydawnictwach widzą możliwość uzupełniania swej dotychczasowej wiedzy muzycznej.


Cykl w sezonie koncertowym 2021/2022 zatytułowano „Muzyczny wehikuł czasu”, a koncerty w obsadzie kameralnej przenosić będą słuchaczy w różne epoki, aby pokazać, jak w minionych czasach wyglądały spotkania muzyczne, które dziś określilibyśmy mianem koncertów „muzyki rozrywkowej”.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA
FILTRUJ