Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
  • repertuar Zwiń
Audycje muzyczne

Audycje muzyczne Filharmonii Krakowskiej to forma umuzykalnienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Podczas 45-minutowych lekcji, opartych o krótkie utwory i fragmenty utworów, przeplatanych opowieściami o muzyce, prezentujemy twórczość najważniejszych kompozytorów dawnych epok i wprowadzamy słuchaczy w ich świat. Przedstawiamy również brzmienie i budowę instrumentów muzycznych, starając się przybliżyć je młodej publiczności. Każda audycja posiada swój motyw przewodni, który pozostaje w związku z charakterem prezentowanej muzyki. Opowiadamy także o inspiracjach, jakie towarzyszyły kompozytorom, dzięki czemu dzieci mogą się dowiedzieć, jak otaczająca nas rzeczywistość wpływała na powstającą muzykę.


Niezwykle ważnym elementem działalności edukacyjnej Filharmonii jest kontynuowanie wieloletniej, ponad 60 lat liczącej akcji „przywożenia muzyki” do szkół i domów kultury. W czasie roku szkolnego prelegenci wraz z muzykami – instrumentalistami, śpiewakami, tancerzami, przedstawiają 9 tematów, związanych ze światem muzyki.


Jak każe tradycja, publiczność amandowa, jak i młodzież ze szkół, w którym prezentujemy edukacyjne audycje muzyczne, spotka się na uroczystym zakończeniu sezonu na Sali Koncertowej w Filharmonii, zwanym „Koncert na powitanie lata” 2 lipca 2022 r. W tym roku szkolnym, zapraszamy osoby zainteresowane edukacyjnymi koncertami również do Filharmonii – w jedną sobotę w miesiącu.
Dział Edukacji
e-mail: edukacja@filharmonia.krakow.pl
tel. +48-12-422-86-74; fax. +48-12-429-15-34

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA
FILTRUJ