Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
24 03-2022
godz. 19:00
Miejsce SALA KONCERTOWA FILHARMONII
Rodzaj koncertu Koncerty Oratoryjne
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 30 zł ulgowy: 20 zł
Przewijaj wydarzenia
CAPELLA CRACOVIENSIS
24-03-2022 godz. 19:00 SALA KONCERTOWA FILHARMONII
CENA BILETÓW: normalny: 30 zł ulgowy: 20 zł

Wykonawcy:

Projekt Muzyczne Mosty

Capella Cracoviensis na historycznych instrumentach
Chór Filharmonii Krakowskiej
Marcin Świątkiewicz – dyrygent, organy

Bartosz Gorzkowski – tenor

Sebastian Szumski – bas

Piotr Piwko - chórmistrzRepertuar:

Johann Sebastiani - Matthäus Passion


Marcin ŚWIĄTKIEWICZ - dyrygent, organista. Jego zainteresowania koncentrują się wokół historycznych instrumentów klawiszowych. Gra na różnych typach klawesynów i klawikordów oraz na historycznych fortepianach i organach. Szczególną pasją darzy improwizacje w dawnej i współczesnej stylistyce. Jako solista, dyrygent i kameralista regularnie współpracuje z czołówką międzynarodowych i polskich zespołów instrumentów dawnych, m.in. {oh!} Orkiestrą Historyczną, Brecon Baroque, Arte dei Suonatori, Divino Sospiro.

Dokonał nagrań dla m.in. wytwórni CPO, BIS, Channel Classics, Accent, Alpha, Decca, Linn Records, Anaklasis, DUX a także dla głównych europejskich stacji radiowych i telewizyjnych. W 2015 roku, wraz z Arte dei Suonatori, zarejestrował solowy album z koncertami klawesynowymi J.G. Müthela, nagrodzony Diapason d'Or, a dwa lata później wielokrotnie wyróżnianą solową płytę Cromatica. Za Sonaty Różańcowe Bibera, nagrane wspólnie z Rachel Podger, Davidem Millerem i Jonathanem Mansonem otrzymał Gramophone Award. Wśród albumów solowych klawesynisty znajdują się też entuzjastycznie przyjęte nagrane w 2018 roku utwory J.S. Bacha Wariacje Goldbergowskie wydane przez Rubicon i Koncerty Klawesynowe przez Channel Classics.

Artysta jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Katowicach. Szczególną uwagę poświęca nauczaniu gry solowej oraz kursom improwizacji w oparciu o metodę partimento. W 2016 roku został nagrodzony Paszportem Polityki.

Anna Jabłońska