Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
03 03-2022
godz. 19:00
Miejsce SALA KONCERTOWA FILHARMONII
Rodzaj koncertu
Rodzaj abonamentu
CENA BILETÓW: normalny: 30 zł ulgowy: 20 zł
Przewijaj wydarzenia
CAPELLA CRACOVIENSIS
03-03-2022 godz. 19:00 SALA KONCERTOWA FILHARMONII
CENA BILETÓW: normalny: 30 zł ulgowy: 20 zł

Wykonawcy:

Capella Cracoviensis na historycznych instrumentach

Alessandro Moccia - skrzypce, prowadzenie  
Zofia Wojniakiewicz - skrzypce

Robert Bachara - altówka

Repertuar:

Joseph Haydn - Symfonia nr 59 A-dur „Feuer”

Joseph Haydn - Duo F-dur Hob. VI:1
Joseph Haydn - Symfonia nr 60 C-dur „Il Distratto”Alessandro MOCCIA – urodził się w Cagliari we Włoszech. Ukończył Konserwatorium Muzyczne „Giuseppe Verdi” w Mediolanie w klasie Felice Cusana, a następnie doskonalił swoje umiejętności u Salvatore Accarda, Pavla Vernikova i Zinaidy Gilels. W 1986 roku rozpoczął karierę zarówno solisty, jak i kameralisty, występując w prestiżowych salach koncertowych, takich jak Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Bunka Kaikan w Tokio i Lincoln Center w Nowym Jorku.

W 1992 roku na zaproszenie Philippe’a Herreweghe został koncertmistrzem Orchestre des Champs-Élysées w Paryżu, z którą jest związany do dnia dzisiejszego. Regularnie współpracuje jako koncertmistrz z orkiestrą Westdeutscher Rundfunk w Kolonii oraz z Mahler Chamber Orchestra.

Był pierwszym skrzypkiem Turner String Quartet. Współpracował z takimi artystami jak Frans Brüggen, Sigiswald Kuijken, René Jacobs, Anner Bijlsma, Christophe Coin, Andreas Staier.

W 1996 roku z pasji do pedagogiki założył Jeune Orchestre Atlantique, a od 2004 roku prowadzi kursy mistrzowskie w Akademii Muzyki Francuskiej w Kyoto.