Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Cracow Horn Quartet

Cracow Horn Quartet tworzą czterej waltorniści, na co dzień będący członkami sekcji waltorni w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. Młodych, ale doświadczonych muzyków orkiestrowych połączyła pasja, entuzjazm i chęć stworzenia czegoś odmiennego od ich codziennej pracy. Kwartet to eksplozja nowych pomysłów, możliwości i witalności - eksponuje nowe podejście do brzmienia, wykorzystując jednocześnie spuściznę setek lat. Jednorodne, matowe brzmienie, tak charakterystyczne dla sekcji rogów w orkiestrze, w kwartecie wzbogacone jest przez wykorzystanie pełnego spectrum możliwości brzmieniowych i technicznych instrumentu.


W swojej istocie kwartet rogów nie jest żadnym novum, ponieważ wykorzystywany był wcześniej przez takich kompozytorów jak Haendel, Haydn, Beethoven i innych. Współcześnie najwięcej muzyki na kwintet blaszany, kwartet puzonowy, kwartet rogów czy wreszcie większe formacje, powstaje w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, głównie dzięki popularności, jaką cieszą się rozmaite formy trąby w tych krajach.


W repertuarze kwartetu znajdziemy tzw. program klasyczny, na który składają się kompozycje Haendla, Haydna, Mozarta, a także utwory współczesnych amerykańskich kompozytorów takich jak Kerry Turner. Ważną częścią w programie kwartetu są transkrypcje znanych arcydzieł. CHQ może zaproponować także słuchaczom muzykę o lżejszym charakterze jak np. Kwartety jazzowe Fripperies L. Shaw'a, czy też muzykę filmową Johna Williamsa.Cracow Horn Quartet tworzą:


Paweł Dziewoński
Adam Kozłowski
Marek Gumiela
Artur Tyński

Kontakt:


Paweł Dziewoński +48 691 765 199

www.horn4.com

e-mail: info@kwintet.art.plGaleria
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie