czynna: 18-19.04 w godz. 10.00–14.00 |15.00–19.30
Ruszyła sprzedaż biletów na Festiwal Chórów Dziecięcych
Uruchomiona została sprzedaż biletów na koncert finałowy IV edycji Festiwalu Chórów Dziecięcych w Filharmonii Krakowskiej - 25 maja 2025 roku.
Przygody w Muzogrodzie, czyli poszukiwanie "Muzyki wiosny" z małymi melomanami
Czy wiosenne śpiewy ptaków, możemy faktycznie nazwać muzyką? Co sprawia, że słyszymy w dźwiękach treść, pomimo iż nie ma w niej tekstu? Na te i inne pytania odpowie nam Kantylenka (Magdalena Drozd) wraz z zaproszonymi przyjaciółmi - flecistką Marią Gromińską i Agnieszką Ignaszewską–Magierą grającą na fortepianie.
Laureatki I konkursu „Duettissimo” w koncercie Mendelssohna - 19 i 20 kwietnia
W sobotę 13 kwietnia 2024 roku w godzinach wieczornych ogłoszone zostały wyniki II Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych „Duettissimo”. Konkurs wygrał duet Nao Kanemura i Joshiaki Sato, który z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej zaprezentował Koncert na dwa fortepiany i orkiestrę E-dur Felixa Mendelssohna. Tydzień po ogłoszeniu wyników II edycji konkursu – 19 i 20 kwietnia br. – ten sam koncert zaprezentuje zwycięski duet jego pierwszej edycji – Reverie Piano Duo, w skład którego wchodzą Maria Moliszewska i Rozalia Kierc. Koncerty z udziałem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej poprowadzi George Tchitchinadze.
Dyrygent George Tchitchinadze gościem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Muzycznego - 20.04
Zapraszamy Państwa na spotkanie dyrygentem George Tchitchinadze, który poprowadzi koncerty abonamentowe 19 i 20 kwietnia. Pytanie otwierające dyskusję brzmi "Co dał światu niemiecki romantyzm?", a rozmowę poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Wstęp wolny!
Shayna Steele gwiazdą koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu
Shayna Steele, wybitna wokalistka jazzowa, kompozytorka i performerka z Broadway’u (Rent, Jesus Christ Superstar, Hairspray), będzie gwiazdą specjalnego koncertu jazzowego, na który zapraszamy Państwa we wtorek, 30 kwietnia 2024 o godz. 19.30.
Filharmonia w Muzeum! Gramy w krakowskich instytucjach kultury.
Filharmonia Krakowska zaprasza wszystkich miłośników muzyki, kultury i sztuki nie tylko do swojego gmachu przy ul. Zwierzynieckiej ale także do krakowskich muzeów i galerii. Już 13 kwietnia rozpoczynamy serię wydarzeń promocyjnych w zaprzyjaźnionych instytucjach kultury. Na początek zachęcamy gorąco do odwiedzin nowej wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, gdzie oprócz zwiedzania wystawy, będzie można posłuchać muzyki na żywo.
2024-04-10