Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Luty 2020
Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sb
Nd
POKAŻ CAŁY MIESIĄC
REZERWACJA
KASA BILETOWA
czynna: 4.06 w godz. 8:30–13:00
03.05.2023
Przewijaj aktualności
Order Orła Białego dla Joanny Wnuk-Nazarowej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja wręczył Ordery Orła Białego wybitnym Polakom, którzy ponieśli znamienite zasługi dla chwały i pożytku Rzeczypospolitej Polskiej.


W uznaniu znamienitych zasług dla polskiej kultury, za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i pedagogicznej, za działalność na rzecz upowszechniania dorobku rodzimej kultury muzycznej oraz konsekwentne wspieranie aktywnego w niej uczestnictwa Prezydent wręczył Medal Joannie Wnuk - Nazarowej, kompozytorce, dyrygentce i pedagog, w latach 1991-1997 Dyrektor Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Ministrowi Kultury i Sztuki w latach 1997–1999 oraz wieloletniej Dyrektor Naczelnej i Programowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, propagatorce polskiej kultury muzycznej.


Filharmonia Krakowska serdecznie gratuluje Pani Dyrektor odznaczenia!


Order Orła Białego to najwyższy order Rzeczypospolitej, ustanowiony w 1705 r., reaktywowany w 1921 r. Nadawany jest za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla Rzeczypospolitej Polskiej, położone zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny. Nie dzieli się na klasy. Nadawany jest najwybitniejszym Polakom oraz najwyższym rangą przedstawicielom państw obcych.


Fotografia: fot. Marek Borawski/KPRP


Więcej informacji na www.prezydent.pl