Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Luty 2020
Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sb
Nd
POKAŻ CAŁY MIESIĄC
REZERWACJA
KASA BILETOWA
czynna: 22.04 w godz. 10.00-15.00, 23.04 w godz. 14.00–19.00, 24-25.04 w godz. 10.00–14.00 | 15.00–19.00
Przewijaj aktualności
Koncerty Festiwal Muzyki Filmowej na naszej estradzie

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej, które odbędą się w gmachu Filharmonii Krakowskiej.

Pierwsze z nich odbędzie się 22 maja 2024 roku o godz. 18.00 - mowa o koncercie zatytułowanym Traces of Memory, z udziałem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą jej szefa artystycznego, Alexandra Humali. To szczególnie uroczysty moment tegorocznego FMF, związany z 30-leciem polskiej premiery Listy Schindlera – arcydzieła Stevena Spielberga z oscarową muzyką Johna Williamsa. Podczas koncertu usłyszymy także utwory Krzysztofa Pendereckiego, Antoniego Komasy-Łazarkiewicza i kultowego zespołu Kroke. Część koncertu zostanie poświęcona zdobywcy Oscara Elliotowi Goldenthalowi, który odwiedzi FMF, by świętować 70. urodziny. 


„Nakręcona w Krakowie Lista Schindlera, nagrodzona aż siedmioma Oscarami i trzema Złotymi Globami, to jeden z najbardziej przejmujących filmów podejmujących temat Zagłady Żydów. Również ścieżka dźwiękowa Johna Williamsa, nasycona motywami z muzyki klezmerskiej, należy do najpiękniejszych w dziejach kina. Solowe partie wykona dla nas Agata Szymczewska – jedna z najważniejszych polskich skrzypaczek. Tego samego wieczora usłyszymy także III symfonię Elliota Goldenthala. Dzieło odnosi się do epoki stanu wojennego, kiedy komunistyczna dyktatura starała się powstrzymać proces demokratyzacji. To tylko dwa spośród utworów, które złożą się na koncert wyrazisty pod względem muzycznym, a zarazem niosący pacyfistyczne przesłanie” – mówi dyrektor artystyczny FMF Robert Piaskowski.


Drugi z koncertów tegorocznej Festiwalu, który odbędzie się w gmachu Filharmonii Krakowskiej, zabrzmi dwa dni później, 24 maja br. W gali zatytułowanej Piano Chorale wystąpi Chór Polskiego Radia oraz pianista Aleksander Dębicz.


Gorąco polecamy!


Bilety na te wydarzenia są dostępne w aplikacji KBF: PLUS

oraz na stronach KBF: BILETY i Eventim.Współorganizatorzy koncertu Traces of Memory:
Filharmonia Krakowska i Konsulat USA w Krakowie.