Filharmonia Krakowska
Instytucja kultury województwa małopolskiego
A- A A+
Szukaj

Menu

Miejsca zostały obecnie zablokowane na czas rezerwacji.
Luty 2020
Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sb
Nd
POKAŻ CAŁY MIESIĄC
REZERWACJA
KASA BILETOWA
czynna: 10.12 kasa nieczynna
Przewijaj aktualności
Idą Święta, czyli atrakcje Filharmonii na zakończenie roku

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, który pragniemy wypełnić dla Państwa jak najbardziej interesującą ofertą koncertową. 


Zaczynamy już 5 grudnia jedynym w Krakowie koncertem big bandu amerykańskich lotników - United States Air Forces in Europe Band, który zagra najpiękniejsze piosenki świąteczne w aranżacji na instrumenty dętę. Usłyszą Państwo takie przeboje, jak White Christmas, It's Beginning To Look A Lot Like Christmas, Let It Snow i wiele, wiele innych. Zapraszamy we wtorek 5 grudnia o godz. 19.30 - KUP BILET


W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania muzycznego arcydzieła, czyli oratorium Mesjasz Georga Friedricha Haendla. W piątek, 22 grudnia 2023 o godz. 19.30 dzieło zaprezentują zespoły Filharmonii Krakowskiej pod batutą włoskiego dyrygenta Alessandro Cadario. W partiach solowych usłyszymy Karolinę Pawulę-Szponder - sopran, Yanę Hurtovą - alt, Bartłomieja Chorążego - tenor i Pawła Szarpaka – bas. Bilety już w sprzedaży  - przejdź


Nie zabraknie także zimowych atrakcji dla najmłodszych melomanów. Dzieci w wieku do 4 roku życia zapraszamy na spotkania z energiczną Nutką DaNutką zatytułowane Choineczkę czas przystroić - w niedzielę, 16 grudnia o godz. 10.30 i 12.00, zaś dzieci nieco starsze - na koncerty im dedykowane z serii "Przygody w Muzogrodzie" pod wiele obiecującym hasłem Zimowe brzmienia z Kantylenką (16.12 - Filharmonia Krakowska, 17.12 - Fort Borek). 


Grudniowe atrakcje zwieńczą tradycyjnie koncerty sylwestrowo-noworoczne, które jak zawsze - mamy nadzieję - będą dla Państwa bardzo eleganckim sposobem na zamknięcie starego, a powitanie Nowego Roku. Gale Sylwestrowo-Noworoczne poprowadzi od pulpitu dyrygenckiego szef artystyczny instytucji - Alexander Humala. Orkiestra Filharmonii Krakowskiej oraz dwoje znakomitych artystów śpiewaków - Adriana Ferfecka - sopran i Tadeusz Szlenkier - tenor, wykonają dla Państwa fragmenty najsłynniejszych oper i operetek m.in. Lehára, w programie wieczorów nie zabraknie także walców i polek rodziny Straussów. Wieczory słowem okrasi Piotr Krasnowolski oraz uatrakcyjni tanecznymi pokazami Zespół Pieśni I Tańca UJ Słowianki w choreografii Anny Gryszun. Zapraszamy 29.12.2023 o godz. 19.30 , 31.12.2023 o godz. 17.00 i 21.30 oraz w Nowy Rok, 1.01.2024 o godz. 17.00 do Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej. 


Już w pierwszy styczniowy weekend zapraszamy na spotkanie z muzyką gospel w wykonaniu artystów naszego Chóru oraz gwiazdy zza oceany Big Johna Whitfielda z zespołem. Koncerty odbędą się 5 stycznia o godzinie 19.30 (KUP BILET) oraz 6 stycznia o godzinie 18.00 (KUP BILET).


Bądźcie Państwo z nami!